Rolety

Najpopularniejsza forma osłony przeciwsłonecznej. Praktyczne rozwiązania, bogate wzornictwo dają wiele możli-wości aranżacji wnętrz, co pozwala na zaspokojenie indywidualnych potrzeb i gustów klientów. Aby temu sprostać w swojej ofercie posiadamy różnego rodzaju rolety.

REFLEKSOL

Refleksola jako zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna , pomaga w zachowaniu komfortowej temperatury w pomieszczeniach o dużym nasłonecznieniu. Zastosowanie rolet typu Refleksola umożliwia ograniczenie użycia urządzeń klimatyzacyjnych, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków.

Refleksola polecana szczególnie do montażu pionowych przeszkleń w domach i budynkach użyteczności publicznych . Refleksola idealnie sprawdzi się do zabudowy balkonu lub tarasu i ochroni przed nagrzewaniem lub zbyt duża ilością promieni słonecznych.
Solidna aluminiowa konstrukcja oraz wysokiej klasy tkaniny z wytrzymałych włókien poliestrowych pokrywanych PVC są gwarantem długotrwałego użytkowania rolet. Ponadto bogata oferta tkanin o różnych strukturach i wielu kolorach oraz opcja lakierowania konstrukcji rolet pozwalają na idealne wkomponowanie ich w otoczenie. Stosowane w roletach tkaniny HIGH-T-TEX, Polyscreen, Screen, dzięki swoim właściwościom, gwarantują skuteczną barierę optyczną dla wpadającego do pomieszczenia światła, tłumią kontrasty, zachowując dobrą widoczność na zewnątrz.

Sterowane automatycznie, dzięki silnikom i pilotom SOMFY pozwalają na komfortowe i bezpieczne użytkowanie. Wykorzystanie automatyki SOMFY w refleksolach daje komfort i łatwość sterowania osłoną z wykorzystaniem sterowania radiowego za pomocą pilota. Jednym naciśnięciem przycisku “my” można spowodować ustawienie osłony w uprzednio zaprogramowanej, ulubionej pozycji, np. w połowie rozwiniętej. Dzięki zastosowaniu automatyki tkanina pergoli idealnie jest napięta, co poprawia wygląd i wytrzymałość materiałów stosowanych w osłonach.
Silnik posiada zabezpieczenie mechanizmu i zatrzymuje się natychmiast po napięciu tkaniny. Automatyka Somfy posiada również duży wybór czujników pogodowych jak i central ułatwiających sterowanie wszystkimi rodzajami osłon przeciwsłonecznych. Opcjonalne zastosowanie automatyki pogodowej dodatkowo zabezpiecza refleksole przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

ROLETY DZIEŃ-NOC

Rolety w systemie dzień-noc pozwala na regulowanie ilością przenikanego światła do pomieszczenia bez konieczności podnoszenia rolety. Materiał do rolet dzień-noc wykonany jest poziomych pasów materiału. Na przemian jest to pas materiału i przepuszczającej światło siatki lub tiulu.

W zależności od ustawienia można uzyskać efekta prześwitu światła lub całkowitego zaciemnienia. Roletę tą można również podnieść do samej góry lub zatrzymać na dowolnej wysokości skrzydła.

W naszej ofercie posiadamy rolety dzień- noc do montażu na ścianie lub suficie w systemie LUX, jak również systemy do bezinwazyjnego montażu na skrzydle tradycyjne MINI LUX , w kasetce ELEGANT UR lub w kasetce i z prowadnicami przestrzennymi ELEGANT PLUS. Do systemu MINI LUX I EL UR można zastosować boczne prowadzenie żyłkowe. Bogaty wzornik wzorów i kolorów materiałów, oraz różnorodność systemów daje niekończące się możliwości aranżacji okien.

Nasza najnowsza propozycja wśród dostępnych u nas osłon okiennych.

  • roleta wolnowisząca, z podwójnie prowadzonym materiałem o różnej przepuszczalności światła: przejrzystym i nieprzejrzystym
  • specjalny materiał w poziome pasy pozwala uzyskać efekt przypominający zastosowanie żaluzji poziomych
  • poprzez odpowiednie ustawienie połaci tkaniny istnieje możliwość regulacji światła wpadającego do pomieszcze-nia: od całkowitego naświetlenia aż do zaciemnienia
  • chroni przed oddziaływaniem promieni świetlnych, i jednocześnie nie ogranicza światła
  • estetyczna mała kaseta
  • bezinwazyjny montaż z wykorzystaniem wieszaków
  • możliwość prowadzenia żyłkowego
  • chroni prywatność
  • stanowi eleganckie dopełnienie wystroju wnętrza

Montaż: wieszana bezinwazyjnie na skrzydle okiennym za pomocą wieszaków sprężystych, do sufitu lub przy ścia-nie.
Osprzęt: biały
Uwaga: maksymalna szerokość: 160 cm maksymalna wysokość: 160 cm

 

 

Paleta Bahama I:

Rolety - kolory

ROLETA RZYMSKA

Rolety rzymskie to połączenie efektywności niezwykle dekoracyjnych tkanin i funkcjonalności tradycyjnych rolet. W zależności od wybranej tkaniny mogą całkowicie zaciemniać pomieszczenie, spełniać formę dekoracyjnej zasłony lub transparentnej firany. Szeroki wybór tkanin, różnorodność kolorów i wzorów dają ogromne możliwości zaprojektowania rolety, która spełni rolę zarówno dekoracyjną jak i zasłaniającą. Podnoszone za pomocą specjalnego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem , tworzą dekoracyjne fałdy,dając niesamowity efekt w aranżacji każdego rodzaju wnętrza. Przy opuszczaniu rolety, fałdy kolejno się prostują. Tylna strona materiału wyposażona jest w fiszbiny, które usztywniają roletę dzięki czemu materiał zawsze układa się w identyczny, regularny sposób. Możliwe wykonanie rolety z materiału klienta. Roleta montowana może być na skrzydle okiennym, do ściany lub sufitu.

Montaż: na skrzydle okiennym, do ściany lub sufitu
Osprzęt: biały

ROLETA LUX

Roleta LUX klasyczna, wolno wisząca roleta materiałowa, prosta i niezawodna w obsłudze. Możliwa do wykonania w dużych wymiarach idealnie nadaje się do zasłaniania dużych powierzchni przeszkleń oraz okien o nietypowych kształtach. Montowana do sufitu, ściany lub wnęki za pomocą kołków rozporowych daje możliwość zasłonięcia całego okna wraz z wnęką. Posiada mechanizm samohamujący, co pozwala na zatrzymanie materiału w dowolnym miejscu, oraz jest regulowana napędem koralikowym. Istnieje również możliwość zastosowania napędu elektrycznego. Bogata kolorystyka oraz różnorodność tkanin daje duże możliwości aranżacji wnętrz. Roleta dostępny w kolorze: biały, brązowy.

Montaż: do ściany, sufitu lub wnęki za pomocą kołków rozporowych.
Osprzęt: dostępny w kolorze: biały, brązowy.

ROLETA MINI LUX

Roleta materiałowa, wolnowisząca, przeznaczona do bezinwazyjnego montażu na skrzydle okiennym. Wyróżnia się znacznie mniejszym od standardowego gabarytem oraz mechanizmem koralikowym. Montowane na każde skrzydło osobno dają subtelną osłonę i dekorację nie ograniczając przy tym funkcjonalności okien. Roleta MINI LUX jest łatwa w montażu i wygodna w użyciu. Posiada mechanizm samohamujący pozwalający zatrzymać roletę na dowolnej wysokości. Mały rozmiar wieszaków pozwala na zamontowanie rolety na skrzydle okiennym lub drzwiowym. W przypadku zamontowanych nawiewników na skrzydle jest możliwość zastosowanie przedłużonych wieszaków. Po demontażu wieszaków jest możliwość przykręcenia rolety do listwy przyszybowej lub ramy okiennej. Do okien uchylnych proponujemy zastosowanie napędu żyłkowego, który przytrzymuje materiał kiedy okno jest w funkcji uchyłu. Osprzęt rolety dostępny w kolorze białym lub brązowym. 

Montaż: bezinwazyjnie na skrzydle okiennym lub za pomocą wkrętów.
Osprzęt: dostępny w kolorze: biały, brązowy.

ROLETA ELEGANT-UR

Roleta materiałowa, wyposażona dodatkowo w kasetę z tkaniną wolnowiszącą lub z napędem żyłkowym. Kasetka w tym przypadku daje funkcję zabezpieczającą tkaninę.

Materiał po zwinięciu w kasecie jest doskonale chroniony przed kurzem i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Rolety tego typu cechuje łatwy, szybki i bezinwazyjny montaż. Rolety wyposażone są w mechanizm samohamujący.

Rolety w systemie ELEGANT UR przyciągają klientów ładny i estetyczny wyglądem. Montowana za pomocą wieszaków bezinwazyjnie na skrzydle okiennym lub drzwiowym lub klejona na taśmie piankowej. Osprzęt dostępny w kolorze: biały, brązowy, złoty dąb, mahoń, wiśnia,orzech.

Montaż: za pomocą wieszaków bezinwazyjnie na skrzydle okiennym lub drzwiowym lub klejona na taśmie pianko-wej.
Osprzęt: dostępny w kolorze: biały, brązowy, złoty dąb, mahoń, wiśnia, orzech.

ROLETA ELEGANT PLUS

Roleta materiałowa w kasecie i z prowadnicami przestrzennymi w kształcie litery U mocowanymi na taśmie piankowej. Kasecie doskonale chroni materiał przed kurzem i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, prowadnice natomiast utrzymują tkaninę zawsze w tej samej odległości od okna i zapobiegają przed jej odchyleniem w przypadku okien uchylnych.

Prowadnice dodatkowo sprawiają że szyba jest szczelnie zasłonięta i nie powstają prześwity po bokach tkaniny. Kasetki i prowadnice występują w kolorach: biały, brązowy, złoty dąb, wiśnia, mahoń, orzech.

Kaseta wyposażona w wieszaki pozwalające na bezinwazyjne zamontowanie rolety na skrzydle okiennym lub drzwiowym, posiada mechanizm samohamujący. Wyróżnia się prostym montażem bezinwazyjnym na skrzydle okiennym za pomocą wieszaczków lub taśmy samoprzylepnej (kaseta klejona).

Montaż: bezinwazyjnie na skrzydle okiennym, możliwość przyklejenia kasety. Osprzęt: dostępny w kolorze: biały, brązowy, złoty dąb, mahoń, wiśnia, orzech.

ROLETA ELEGANT

Roleta materiałowa w kasecie i z prowadnicami płaskimi mocowanymi na taśmie piankowej. Tkanina rolety pracuje w świetle szyby.

Kasecie przyklejana lub przykręcana do listwy przyszybowych doskonale chroni materiał przed kurzem i wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, prowadnice natomiast utrzymują tkaninę zawsze w tej samej odległości od szyby i zapobiegają przed jej odchyleniem w przypadku okien uchylnych.

Prowadnice dodatkowo sprawiają że szyba jest szczelnie zasłonięta i nie powstają prześwity po bokach tkaniny. Roleta doskonale licuje się z oknem co sprawia, że stanowi ona jedną całość ze skrzydłem okiennym. Roleta łatwa i szybka w montażu , posiada mechanizm samohamującym.

Osprzęt dostępny w kolorze: biały, brązowy, złoty dąb, mahoń, wiśnia, orzech.

Montaż: klejona na taśmie piankowej lub przykręcana.
Osprzęt: dostępny w kolorze: biały, brązowy, złoty dąb, mahoń, wiśnia, orzech.