Bramy

BRAMY SEGMENTOWE

W naszej ofercie bram segmentowych oferujemy bramy nawiązujące do nowoczesnej jak i klasycznej stylistyki. Bogata paleta kolorystyczna, trzy wzory przetłoczeń ,wiele wariantów wymiarów standardowych oraz specjalnych sprawiają, że bramy garażowe idealnie komponują się w każdym stylu architektonicznym. Dostępne zarówno w wersji ręcznej, jak i automatycznej, zapewniają wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo.

Sterowanie automatyczne. NICE , SOMFY

Siłowniki standardowo wyposażone są w niezawodny i niezwykle czuły system wykrywania przeszkody oraz funkcję zwolnienia prędkości podczas zamykania i otwierania bramy. Fotokomórki czy rezystancyjna listwa bezpieczeństwa to dodatkowe zabezpieczenia bramy automatycznej, zalecane przez producentów jako gwarancja bezpiecznego i bezawaryjnego użytkowania bramy przez wiele lat. Pilot do bram, dzięki dynamicznie zmiennemu kodowaniu, posiada aż kilka miliardów kombinacji , zapewniając tym samy bezpieczeństwo przed skopiowaniem kodu. Droga radiowa jest kompatybilna z szeroką gamą automatyki dla domu. Dzięki temu za pomocą jednego pilota masz możliwość otwarcia bramy wjazdowej, garażowe, rolet czy markiz. Brama wyposażona jest w rygiel ręczny. Rygiel ten pozostaje jako zamknięcie awaryjne. Wykorzystywany jest także zamek z klamką w bramach automatycznych w sytuacji, gdy brama jest jedynym wejściem do garażu. Jego zastosowanie umożliwia zamontowanie awaryjnego wysprzęglania napędu z zewnątrz, koniecznego aby dostać się do garażu np. w przypadku braku zasilania.

Sterowanie ręczne

Ręczna brama garażowa zapewnia łatwą i płynną obsługę. Bez względu na wymiar każda brama wyposażona jest w pakiet dwóch sprężyn skrętnych o indywidualnie dobranej charakterystyce uzależnionej od powierzchni i wagi bramy. Wszystkie ręczne bramy segmentowe standardowo wyposażone są w zamek z klamką zewnętrzną. Jest to zamek zatrzaskowy z wkładką z możliwością jego obsługi zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej. W sytuacjach, gdy oprócz bramy istnieją także dodatkowe wejścia, możliwa jest rezygnacja z zamka i klamki, a rolę podstawowego zabezpieczenia przyjmuje wewnętrzny rygiel ręczny, który zapobiega otwarciu zamkniętej bramy od strony zewnętrznej.

Bezpieczne bramy

Wszystkie bramy standardowo wyposażone są w sprężyny skrętne testowane na minimum 15.000 cykli (otwarcie/zamknięcie) oraz dodatkowe zabezpieczenie w przypadku pęknięcia sprężyn, które po wystąpieniu takiego zdarzenia blokuje bramę czyniąc niemożliwym jej niekontrolowane opadanie. Dodatkowo, unikatowa konstrukcja segmentów bram uniemożliwia przycięcie palców zarówno w trakcie otwierania jak i zamykania bramy.

Montaż bram segmentowych

Niewygórowane wymagania instalacyjne bram garażowych umożliwiają montaż w większości istniejących otworów garażowych. Przy rozwiązaniu ze standardowym typem prowadzenia do zamontowania bramy wraz z napędem elektrycznym wystarczająca wysokość nadproża to 22 cm, a w przypadku opcji nadproża obniżonego - tylko 13 cm. Niezbędna przestrzeń po bokach bramy została także maksymalnie ograniczona - wystarczająca do prawidłowego montażu szerokość węgarków bocznych to tylko 10 cm.